Srpen 2009

Ewa na pláži - SOPOT HIT FESTIVAL

15. srpna 2009 v 13:21 | AlisekEwča |  Foto
free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host

Sopot Hit Festiwal 7.8.2009

15. srpna 2009 v 13:20 | AlisekEwča |  Foto
free image host free image host free image host free image host free image host free image host
free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host

Kramolín

15. srpna 2009 v 13:19 | AlisekEwča |  Foto


Zhrzená fanynka vzkazuje Farné: Ty nestydo, příště se pořádně oblékni!

15. srpna 2009 v 13:18 | AlisekEwča |  Články
Čím je člověk slavnější, tím víc lidem leží v žaludku. Svoje o tom ví i oblíbená zpěvačka Ewa Farna (15). Nejdřív se na ní přiživovali podivní "ženichové" a teď se do ní začaly navážet i nespokojené fanynky. Prý není dost cudná!
"Kdysi jsem i já byla fanynkou Ewy Farné. Ale to se změnilo! Když jsem na jejím koncertě viděla, jak to přehání s balením kluků, zabalila jsem to a přestala být její obdivovatelkou," rozhořčuje se mladá dáma, která si říká Farnynka.

"Na koncertě jí schválně byla vidět sexy červená podprsenka. Co na to říct? Je to skandální!" pokračuje nespokojená dívka, které je nová, drsnější image Farné evidentně proti srsti.

Sama zpěvačka to rozhodně nemá lehké. Kvůli jejímu zjevu a domnělým módním faux pas se do ní leckdo naváží. Přitom vzhledem k jejímu útlému věku si v prostředí českého showbyznysu, na rozdíl od mnoha starších a zkušenějších kolegů, vede poměrně úspěšně. Zásluhu na tom jistě má i manažerský tým Leška Wronky.

"Vzhledem ke svému věku si Ewa na pódiu ani mimo ně nemůže některé věci dovolit a ona sama to dobře ví. Nemáme pocit, že by byla vulgární nebo se chovala neslušně," shodují se lidé z týmu kolem Farné.

Ewa Farna: Za kýče pro školáky statisíce!

15. srpna 2009 v 13:17 | AlisekEwča |  Články
Ewa Farna (16) chce dohnat celosvětové teenagerské idoly jako Hannah Montana nebo High School Musical s Zacem Efronem. Jejich reklamní předměty skupují davy fanoušků a Ewin management nechal vyrobit podobné kýče.
Těmi hodlá na popularitě mladinké zpěvačky vydělat těžké prachy a rodičům fanoušků pořádně provětrat peněženky.
Začala se prodávat kolekce školních potřeb s názvem S Ewou do školy a jejím obrázkem v dvojím provedení. "Vzešlo to z přání fanoušků," řekla Blesku Ewina manažerka Michaela Kocourová. Inspiraci světovými ikonami nepopírá.

Spokojenost podle Ewina managementu vládne na všech stranách. Snad jen s výjimkou peněženek rodičů zpěvaččiných fanoušků. Po nich totiž chtějí potomci sešity - jeden vyjde zhruba na padesát korun, papírové kufříčky na výtvarku za sto devadesát korun nebo penály. Ty jsou nejdražší - stojí dvě stě čtyřicet korun. "Pokud víme, je to první ucelená kolekce, která u nás v rámci interpretů populární hudby vznikla," upřesnila Kocourová.
"Fanoušci vždy měli zájem o tužky nebo trika s Ewou a touto kolekcí jsme se jim snažili vyjít vstříc," dodala. Dvacítka výrobků od sešitů přes penály až po papírové kufříky se prodává jednak přes zpěvaččiny internetové stránky, dále v jedné velké obchodní síti a v jednotlivých papírnictvích a také při Ewiných koncertech.

"Z koncertů máme ty zkušenosti, že rodiče dají dětem bez problémů peníze, aby si koupily, co chtějí," řekla Blesku Kocourová. Pochvaluje si i další způsoby prodeje. "Za čtrnáct dnů se přes internet prodaly řádově stovky výrobků, i řetězce hlásí, že je potřeba přidělávat některé položky," dodala.
Kolekce je rozlišena podle věku fanoušků na Sweet, ta je do růžova a je určena mladším žákům, a drsnější Street pro teenagery.

Ewa Farna: Udělat dobrou desku je normální

15. srpna 2009 v 13:17 | AlisekEwča |  Články

Na O2 Sázavafestu Ewa Farna vystoupila s novou kapelou. Společně představili i dvě nové skladby z právě připravované desky. Zpěvačka chystá v pořadí už třetí album a věří, že jím osloví co nejvíce posluchačů.

Ewa Farna se vydá na turné k desce po Čechách, Slovensku i Polsku.

Na víkendovém O2 Sázavafestu jste hrála s novou doprovodnou kapelou. Proč jste ji vyměnila za tu původní?
S klukama jsme hráli tři roky a seděli jsme si jak hudebně, tak lidsky. Oni ale dostali nabídku postavit se na vlastní nohy a jako samostatná kapela začít svou kariéru a vydat cédéčko. Každý muzikant chce mít úspěch, to je pochopitelné.
Proto kluci tuto nabídku přijali a já jim přeju hodně štěstí. Chápu jejich postoj a jsem vnitřně přesvědčena, že naše dosavadní spolupráce nebyla poslední. Ostatně na Sázavafest nemohl přijet baskytarista mé nové kapely a hrál s námi ten původní. Jsme v kontaktu. Není to tak, že bychom se pohádali a přestali si rozumět.

Předpokládám, že s novou kapelou vydáte co nejdříve nové album.

Máte pravdu. Deska je už připravená, na Sázavafestu jsme z ní zahráli dvě nové skladby. Momentálně se k vybraným písním dodělávají texty a album by se mělo objevit na konci října. V listopadu k němu absolvujeme turné, jehož vrcholem bude koncert 6. prosince v pražské Lucerně.

Čím bude to turné zajímavé?

Bude česko-slovensko-polské. Na podzim chceme hrát na území Čech a Slovenska, Polsko necháme na jaro. V Polsku se mi docela daří, což je pro mě skvělá věc. Být úspěšný v zahraničí je vždycky dobré, navíc polština je má mateřština.
Jsem obyvatelka Čech, ale národností jsem stoprocentní Polka. Moji rodiče jsou Poláci. Samozřejmě mě také těší, že se mi daří v Česku, kde jsem vyrůstala.

Bude to vaše třetí album. Na koho svou hudbu zacílíte?

Když mi bylo dvanáct, nazpívala jsem písničku Měls mě vůbec rád. Publikum, které oslovila, už vyrostlo a já koneckonců také. S novým albem bych ráda oslovila i starší posluchače. Bohužel je tady hodně předsudků.
Řada lidí si říká, že přece nebudou poslouchat patnáctiletou holku. Je to z mého pohledu poměrně zásadní blok, který se novým albem budu snažit překonat. Myslím si, že nehrajeme infantilní hudbu, ale hudbu pro všechny. Budeme rádi za každé nové lidi, které oslovíme.

Jste považována za velký talent české hudební scény a hodně se od vás očekává. Jaké je pro patnáctiletou dívku být pod takovým tlakem?

Vím, že musím udělat dobrou desku, ovšem to je normální. Kdybych měla pocit, že album bude špatné, raději bych ho nevydala. Proti předešlým dvěma deskám se na nové objeví elektronika, chceme mít modernější zvuk.
Kromě tlaku uměleckého jsou tu ale i další tlaky: škola, podceňování jinými lidmi a podobně. Naštěstí mám kolem sebe dobrý tým, který se o mě stará a podporuje mě. To je důležité a doufám, že to zvládneme. Zatím je to fajn

Farna: Fanynkám se podepisovala na ňadra!

15. srpna 2009 v 13:16 | AlisekEwča |  Články
Patnáctiletá zpěvačka Ewa Farna na nedávném hudebním festivalu představila svou novou kapelu, která se zatím s tou předešlou v čele s exotickým kytaristou Markusem Tranem vůbec nemůže rovnat.
"Je pravda, že Marcus byl tahounem kapely. S ním to mělo říz, a jak my říkáme, hlavně koule. Ale věřím, že časem si Ewa s klukama sedne," řekla Super.cz produkční z českého hudebního vydavatelství.
Hned při první písničce bylo zřejmé, že si muzikanti na rozdíl od své zpěvačky nejsou tak jisti v kramflecích. Doprovodný zpěv jednoho z kytaristů byl úplně mimo mísu a chvílemi zněl až falešně.
Naštěstí fanoušci soustředili veškerou pozornost na Ewu, která je bavila různými vtipnými rekvizitami. Jednou to byla maska kočičí ženy, podruhé obří brýle.
Po koncertě měla Farna jako jedna z mála účinkujících autogramiádu, kde si některé fanynky vyžádaly její podpis na dekolt