Článek o přípravách předávání cen Anděl 2008

20. června 2009 v 22:42 | MončaEwča |  Články
Po koberci v sále pražského Top Hotelu se prochází Richard Krajčo. Něco si mumlá, zaklání hlavu a po stejné trajektorii se vrací zpět. Nezbláznil se, jak by se mohlo zdát. Jen si pečlivě přeříkává text a chystá se na zvukovou zkoušku s kapelou Kryštof. I ona totiž vystoupí v sobotním programu, kdy Akademie udělí hudební ceny Anděl.

V sále, kde dočasně vyrostla tři pódia, sedí početný štáb. Sousředění a pozornost se postupně přelívá z jednoho na druhého. Ladí se zvuk, kameramani hledají nejlepší záběry. "Ten dým už sem nepouštěj," ozve se najednou ze ztemnělého rohu.
Na pódiích se právě střídají Gipsy.cz, kteří v nové sestavě - poskládané speciálně pro semifinálové kolo mezinárodního Eurosongu - odehrají zbrusu novou pecku určenou právě pro zmíněné klání, s kapelou Toxique. Ta se čtyřmi nominacemi patří mezi jednoho z favoritů letošního ročníku Andělů. Skupina své vystoupení rozjíždí, zpěvačka Klára Vytisková v závěru naoko zmoženě padá do typické sedačky. Na dotaz "dobry?"

Anděl 2008 - zvuková zkouška (Kryštof)

A jede se dál, na scénu má dorazit Meky Žbirka. "Teď je to teprve ten správný adrenalin. Trochu chaosu, trochu nervů, vše vrcholí," řekl iDNES.cz v krátkém rozhovoru Lešek Wronka, nový pořadatel andělských cen.
Roli moderátora potřetí v řadě přijal Richard "Kryštof" Krajčo. "Samozřejmě budu nervózní, ale užiju si to," říká frontman skupiny s pěti nominacemi na okřídlené sošky a zopakoval to, co prohlásil již dříve. "Letos si moc šancí nedáváme. Řadovou desku jsme nenatočili, klip je také spíše sestřih filmu a mezi zpěváky, to si nebudeme lhát, šance nemám," smál se zpěvák před kamerou iDNES.cz a k bilanci nominací dodal, že cen za skladbu roku a skupinu by si vážil nejvíc.
Jak klání dopadne, bude jasné v sobotu večer. Ten začne v pražském Top Hotelu promenádou nominovaných po červeném koberci a hodinovým dýdžejským setem. Ve 20 hodin program v přímém přenosu nabídne Česká televize.

Na pódiích, z nichž jsou nakonec dvě ryze akustická, vystoupí mimo jiné Aneta Langerová s Tomášem Klusem, Marek Ztracený s kapelou, Ewa Farna s Čechomorem, či Dara Rolins s americkou raperkou Gail Gotti a Mariánem Čekovským. Doplní je Tereza Kerndlová, Jana Kratochvílová a jedniný zahraniční host (kromě Mekyho Žbirky) Aloha From Hell.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama